Ticker
  • In her seasonal debut, Songbird is a dominant winner of the Las Virgenes at Santa Anita.Posted 57 minutes ago
  • Lukes Alley kicks it in late to win the Grade 1 Gulfstream Park Turf Handicap.Posted 1 hour ago
  • Mor Spirit cruises late to win the Robert B. Lewis at Santa Anita.Posted 1 hour ago
  • Aussie-bred Power Alert gets there first in the GP Turf Sprint.Posted 2 hours ago
  • Tommy Macho runs away with the Fred Hooper at Gulfsrtream Park.Posted 4 hours ago
  • No catching Tammy the Torpedo in the turfy Suwannee River.Posted 4 hours ago
  • Lady Shipman (1-5) is an easy winner in the Lady's Turf Sprint at Gulfstream.Posted 4 hours ago
  • Cadet Roni relishes the slop in the Wishing Well at Santa Anita.Posted 6 days ago
  • Flora Dora gets to the wire first in the Big A's Busanda.Posted 6 days ago
  • Frosty Margarita just holds on as Rudy Rodriguez goes 1-2 in the Maddie May.Posted 6 days ago

2014 Silk Road Stakes (G3)

Date/Track:
2/2/2014, Kyoto-JPN
Distance:
6 f (Turf)
Age/Sex:
4+ M
Time:
1:07.40
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Straight Girl
Fuji Kiseki
7.06
H. Fujiwara
Y. Iwata
9th, 2015 Hong Kong Sprint (G1) View Video
2nd Lady Of Opera
Singspiel
T. Shirai
S. Fujita
15th, 2014 Takamatsunomiya Kinen (G1) View Video
3rd Little Gerda
Closing Argument
5.59
I. Sameshima
Y. Hishida
10th, 2016 Silk Road Stakes (G3) View Video
4th Majin Prosper
Admire Cozzene
6.89
H. Nakao
C. Demuro
12th, 2015 Elm Stakes (G3) View Video
5th Wakino Brave
Meiner Love
4.45
H. Shimizu
H. Yoshida
3rd, 2016 Silk Road Stakes (G3) View Video
6th Praise Eternal
Admire Moon
T. Yasuda
S. Hamanaka
6th, 2014 Silk Road Stakes (G3) View Video
7th Silent Sonic
Deep Impact
S. Kunieda
Y. Take
7th, 2014 Silk Road Stakes (G3) View Video
8th Afford
Sakura Bakushin O
Y. Kitade
E. Nakadate
6th, 2015 Hanshin Cup (G2) View Video
9th Princess Memory
Swept Overboard
Y. Takahashi
H. Goto
18th, 2015 Keio Hai Spring Cup (G2)
10th Sugino Endeavour
Sakura Bakushin O
H. Asami
H. Kawasu
8th, 2015 Sprinters Stakes (G1) View Video
11th Leon Bisty
Sakura Bakushin O
Y. Yahagi
D. Vargiu
15th, 2015 CBC Sho (G3) View Video
12th Supreme Gift
Deep Impact
N. Sugai
S. Akiyama
12th, 2014 Silk Road Stakes (G3) View Video
13th Keiai Aston
Fuji Kiseki
M. Wada
F. Komaki
15th, 2014 Ocean Stakes (G3) View Video
14th Rhein Blood
Taiki Shuttle
M. Ryoke
D. Matsuda
17th, 2015 American Jockey Club Cup (G2) View Video
15th Sachertorte
Kurofune
K. Makita
K. Matsuyama
15th, 2014 Silk Road Stakes (G3) View Video
16th T M Otaka
White Muzzle
T. Ishikuri
R. Wada
15th, 2014 Chukyo Kinen (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories