• Frosted is pointing to the Breeders' Cup Classic, per his connections.Posted 1 day ago
  • Erupt (IRE) at 12-1 closes to win the $1,000,000 Pattison Canadian International (G1)Posted 3 days ago
  • Al's Gal (6-1) wins the head bob and the E. P. Taylor (G1) at WoodbinePosted 3 days ago
  • Blanket finish in the Nearctic (G2) at Woodbine goes to Calgary Cat (15-1)Posted 4 days ago
  • Arella Rockstar (12-1) upsets the Matron (G3) at Belmont Park.Posted 4 days ago
  • Time and Motion (3-1) wins a three-filly photo in the QE II Challenge Cup.Posted 4 days ago
  • Undefeated Theory (3-10) kicks away to a Futurity scorePosted 5 days ago
  • Almanzor turns away Found in the Group 1 British Champions Stakes.Posted 5 days ago
  • Minding better than the boys in the Queen Elizabeth II at Ascot.Posted 5 days ago
  • 2nd last year, Journey romps home in this year's Champions Day Fillies & Mares.Posted 5 days ago
Breeders Cup 2015

2014 Oka Sho (Japanese 1000 Guineas) (G1)

4/13/2014, Hanshin-JPN
1 mile (Turf)
3 F
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Harp Star
Deep Impact
H. Matsuda
Y. Kawada
8th, 2015 Dubai Sheema Classic (G1) View Video
2nd Red Reveur
Stay Gold
N. Sugai
K. Tosaki
16th, 2016 Sapporo Kinen (G2) View Video
3rd Nuovo Record
Heart's Cry
M. Saito
Y. Iwata
4th, 2016 Sapporo Kinen (G2) View Video
Nov 5 - Breeders Cup Filly & Mare Turf (G1)
4th Horai Akiko
K. Minai
R. Wada
11th, 2015 Centaur Stakes (G2) View Video
5th Reve d'Etoiles
Zenno Rob Roy
H. Matsuda
Y. Fukunaga
16th, 2015 Kyoto Himba Stakes (G3) View Video
6th Admire Bijin
T. Umeda
H. Shii
12th, 2014 Shuka Sho (G1) View Video
7th Marble Cathedral
Daiwa Major
H. Uehara
H. Tanabe
16th, 2014 Shuka Sho (G1) View Video
8th Forevermore
Neo Universe
Y. Shikato
M. Ebina
14th, 2015 Hanshin Himba Stakes (G2)
9th Lilavati
Zenno Rob Roy
S. Ishizaka
K. Matsuyama
1st, 2016 Mermaid Stakes (G3) View Video
10th Bel Canto
Sakura Bakushin O
K. Tsunoda
Y. Take
10th, 2016 Sprinters Stakes (G1) View Video
11th Peisha Felice
Special Week
K. Takaichi
S. Kawashima
7th, 2016 Keisei Hai Autumn Handicap (G3) View Video
12th Nishino Mitisirube
Taiki Shuttle
T. Tezuka
A. Starke
12th, 2014 Oka Sho (Japanese 1000 Guineas) (G1) View Video
13th Shiny Girl
Black Tide
S. Yukubo
H. Miyuki
14th, 2016 Mermaid Stakes (G3) View Video
14th Mozu Hatsukoi
K. Makita
S. Hamanaka
14th, 2014 Oka Sho (Japanese 1000 Guineas) (G1) View Video
15th Fukuno Dream
H. Sugiura
K. Yokoyama
10th, 2014 Keeneland Cup (G3) View Video
16th Kaunis Kukka
Manhattan Cafe
K. Ogata
D. Matsuda
6th, 2014 Radio Nikkei Sho (G3) View Video
17th Nihonpiro Amber
Swept Overboard
H. Tadokoro
S. Akiyama
16th, 2015 Hankyu Hai (G3) View Video
18th Corin Berry
South Vigorous
M. Shibata
S. Fujita
15th, 2016 February Stakes (G1) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories