• Got Lucky gets there on the wire in the Grade 1 Spinster at Keeneland.Posted 2 hours ago
  • Airoforce kicks away in the Dixiana Bourbon Stakes for hot trainer Mark Casse.Posted 3 hours ago
  • Ben's Duchess takes advantage of a speed duel to win the L.A. Woman.Posted 3 hours ago
  • Inheritance, a $1.9 million 2yo in training purchase, broke her maiden by 13 today at Belmont.Posted 4 hours ago
  • Golden Horn wins the Arc ... Treve runs well, but settles for fourth.Posted 10 hours ago
  • Wild Dude earns a Breeders' Cup berth with a Santa Anita Sprint win.Posted 23 hours ago
  • Grand Arch just holds off a flying The Pizza Man to win the Shadwell Turf Mile.Posted 1 day ago
  • He repeats -- It's all Tonalist in a sloppy Jockey Club Gold Cup.Posted 1 day ago
  • Brody's Cause flies home to win the Grade 1 Breeders' Futurity.Posted 1 day ago
  • Tepin runs away and hides in the Grade 1 First Lady -- BC Mile next.Posted 1 day ago

2014 Hakodate Kinen (G3)

7/20/2014, Hakodate-JPN
1 1/4 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Love Is Boo Shet
Manhattan Cafe
A. Murayama
Y. Furukawa
5th, 2015 Niigata Kinen (G3) View Video
2nd Dark Shadow
Dance In The Dark
N. Hori
N. Rawiller
10th, 2015 American Jockey Club Cup (G2) View Video
3rd Stellar Wind
Zenno Rob Roy
T. Ozeki
K. Miura
14th, 2015 Sapporo Kinen (G2) View Video
4th Admire Flight
Manhattan Cafe
M. Hashida
K. Fujioka
16th, 2015 Chunichi Shimbun Hai (G3) View Video
5th Shigeru Sasaguri
Black Tuxedo
H. Nakamura
H. Shii
11th, 2014 Asahi Challenge Cup (G3)
6th Sakura Ardito
Deep Impact
I. Okada
Y. Hishida
10th, 2015 Sapporo Kinen (G2) View Video
7th Nakayama Knight
Stay Gold
Y. Ninomiya
Y. Shibata
2nd, 2015 Niigata Daishoten (G3) View Video
8th Saimon Tornare
Gold Allure
K. Tanaka
H. Yoshida
12th, 2015 Sapporo Kinen (G2) View Video
9th Tokai Paradise
Gold Allure
H. Tadokoro
Y. Shibayama
17th, 2014 Kinko Sho (G2) View Video
10th Grandezza
Agnes Tachyon
O. Hirata
S. Akiyama
1st, 2015 Tanabata Sho (G3) View Video
11th Asuka Kurichan
Sterling Rose
N. Sugai
M. Matsuoka
18th, 2014 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
12th Admire Taishi
M. Hashida
Y. Iwata
10th, 2014 Asahi Challenge Cup (G3)
13th Uncoiled
Giant's Causeway
Y. Yahagi
M. Katsuura
10th, 2015 Meguro Kinen Stakes (G2) View Video
14th L'lle D'aval
Agnes Tachyon
Y. Iwata
K. Ikezoe
5th, 2015 Tokyo Shimbun Hai (G3) View Video
15th Zelos
King Kamehameha
M. Ryoke
G. Maruyama
13th, 2015 Sankei Osaka Hai (G2) View Video
16th Bounce Shasse
Zenno Rob Roy
K. Fujisawa
H. Kitamura
15th, 2015 Mermaid Stakes (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories