• Champion Sprinter Work All Week has been retired due to a fracture.Posted 1 day ago
  • Harmonize comes widest of all to win the Jessamine Stakes.Posted 2 days ago
  • Got Lucky gets there on the wire in the Grade 1 Spinster at Keeneland.Posted 5 days ago
  • Airoforce kicks away in the Dixiana Bourbon Stakes for hot trainer Mark Casse.Posted 5 days ago
  • Ben's Duchess takes advantage of a speed duel to win the L.A. Woman.Posted 5 days ago
  • Inheritance, a $1.9 million 2yo in training purchase, broke her maiden by 13 today at Belmont.Posted 5 days ago
  • Golden Horn wins the Arc ... Treve runs well, but settles for fourth.Posted 5 days ago
  • Wild Dude earns a Breeders' Cup berth with a Santa Anita Sprint win.Posted 5 days ago
  • Grand Arch just holds off a flying The Pizza Man to win the Shadwell Turf Mile.Posted 6 days ago
  • He repeats -- It's all Tonalist in a sloppy Jockey Club Gold Cup.Posted 6 days ago

2014 Epsom Cup (G3)

6/15/2014, Tokyo-JPN
1 1/8 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Decipher
Deep Impact
F. Kojima
H. Shii
1st, 2015 Sapporo Kinen (G2) View Video
2nd Meiner Lacrima
Chief Bearhart
H. Uehara
Y. Kawada
11th, 2014 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
3rd Dark Shadow
Dance In The Dark
N. Hori
K. Tosaki
10th, 2015 American Jockey Club Cup (G2) View Video
4th Tamamo Best Play
Fuji Kiseki
K. Minai
H. Uchida
12th, 2015 Sankei Sho All Comers (G2) View Video
5th Danon Yoyo
Dance In The Dark
H. Otonashi
H. Tanabe
15th, 2015 Niigata Daishoten (G3) View Video
6th Majesty Hearts
Heart's Cry
M. Matsunaga
N. Yokoyama
10th, 2015 Niigata Kinen (G3) View Video
7th Tamuro Sky
Fuji Kiseki
M. Nishizono
T. Eda
12th, 2014 Kokura Kinen (G3) View Video
8th Kanetoshi Dios
King Kamehameha
N. Tanaka
Y. Shibata
14th, 2014 Kokura Kinen (G3) View Video
9th Tosen Jaguar
Manhattan Cafe
T. Kimura
T. Bushizawa
13th, 2014 Fukushima Kinen (G3) View Video
10th Golden Number
Daiwa Major
Y. Suzuki
T. Ono
2nd, 2015 Kyoto Himba (G3) View Video
11th Rain Stick
Sakura Bakushin O
K. Seishi
Y. Yoshida
17th, 2014 Niigata Kinen (G3) View Video
12th Caldo Brezza
Jungle Pocket
N. Yoshida
C. Williams
10th, 2015 Diamond Stakes (G3) View Video
13th Silk Earnest
Grass Wonder
K. Ikezoe
H. Miyazaki
13th, 2014 Epsom Cup (G3) View Video
14th Ardent
Deep Impact
Y. Kato
M. Ebina
11th, 2015 Niigata Kinen (G3) View Video
15th Pelusa
Zenno Rob Roy
K. Fujisawa
H. Kitamura
6th, 2015 Epsom Cup (G3) View Video
16th Festive Taro
S. Temma
K. Tanaka
7th, 2015 Epsom Cup (G3) View Video
17th Pas De Trois
Swept Overboard
I. Sameshima
S. Ishibashi
12th, 2014 Keeneland Cup (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories