• Frosted is pointing to the Breeders' Cup Classic, per his connections.Posted 1 day ago
  • Erupt (IRE) at 12-1 closes to win the $1,000,000 Pattison Canadian International (G1)Posted 4 days ago
  • Al's Gal (6-1) wins the head bob and the E. P. Taylor (G1) at WoodbinePosted 4 days ago
  • Blanket finish in the Nearctic (G2) at Woodbine goes to Calgary Cat (15-1)Posted 4 days ago
  • Arella Rockstar (12-1) upsets the Matron (G3) at Belmont Park.Posted 4 days ago
  • Time and Motion (3-1) wins a three-filly photo in the QE II Challenge Cup.Posted 5 days ago
  • Undefeated Theory (3-10) kicks away to a Futurity scorePosted 5 days ago
  • Almanzor turns away Found in the Group 1 British Champions Stakes.Posted 6 days ago
  • Minding better than the boys in the Queen Elizabeth II at Ascot.Posted 6 days ago
  • 2nd last year, Journey romps home in this year's Champions Day Fillies & Mares.Posted 6 days ago
Breeders Cup 2015

2014 Chukyo Kinen (G3)

7/27/2014, Chukyo-JPN
1 mile (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Sadamu Patek
Fuji Kiseki
M. Nishizono
K. Tanaka
11th, 2014 Hanshin Cup (G2) View Video
2nd Mikki Dream
King Kamehameha
H. Otonashi
K. Dazai
14th, 2015 Chukyo Kinen (G3) View Video
3rd Majesty Hearts
Heart's Cry
M. Matsunaga
K. Mori
10th, 2016 Niigata Kinen (G3) View Video
4th Blaze a Trail
Daiwa Major
K. Fujioka
K. Fujioka
11th, 2015 Fuji Stakes (G3) View Video
5th Olivine
Daiwa Major
K. Hashiguchi
K. Take
15th, 2015 Chukyo Kinen (G3) View Video
6th T Up Gold
K. Nishiura
Y. Kokubun
6th, 2014 Chukyo Kinen (G3) View Video
7th Satono Gallant
Symboli Kris S
K. Fujisawa
H. Kitamura
11th, 2016 Niigata Kinen (G3) View Video
8th Clarente
Dance in the Dark
K. Hashiguchi
F. Komaki
8th, 2016 Yasuda Kinen (G1) View Video
9th Gestalt
Manhattan Cafe
H. Nagahama
K. Kokubun
15th, 2015 Kokura Kinen (G3) View Video
10th Fragarach
M. Matsunaga
R. Takakura
12th, 2016 Naruo Kinen (G3) View Video
11th Daiwa Maggiore
Daiwa Major
Y. Yahagi
M. Ebina
11th, 2016 Lord Derby Challenge Trophy (G3) View Video
12th Danon Yoyo
Dance in the Dark
H. Otonashi
S. Hamanaka
15th, 2015 Niigata Daishoten (G3) View Video
13th Meiner Diavel
Nike a Delight
N. Owada
R. Wada
13th, 2014 Chukyo Kinen (G3) View Video
14th Kurofune Surprise
H. Tadokoro
Y. Shibayama
14th, 2014 Chukyo Kinen (G3) View Video
15th T M Otaka
White Muzzle
T. Ishikuri
T. Kato
15th, 2014 Chukyo Kinen (G3) View Video
16th Cuccagna
Fuji Kiseki
M. Nishizono
H. Tanaka
14th, 2015 Kyoto Himba Stakes (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories