• ZATT's Star of the Week, is ... Winx!Posted 15 minutes ago
  • Elektrum (5-2) gets up in the final jump to win the Grade 3 Dowager at Keeneland.Posted 3 hours ago
  • Roca Rojo (4-1) storms home to romp in Belmont's Athenia.Posted 3 hours ago
  • Lightstream (2-1) rolls late to pass Malibu Stacy for the Raven Run win.Posted 1 day ago
  • Royal Posse (5-2) likes the off going and upsets Governor Malibu in the Empire Classic.Posted 1 day ago
  • Bar of Gold (4-5) wins the Empire Distaff by a country mile.Posted 1 day ago
  • Pat On The Back (20-1) puts them to sleep in a sloppy Sleepy Hollow.Posted 1 day ago
  • 2001 Kentucky Derby winner, Monarchos has passed away at the age of 18.Posted 1 day ago
  • Winx absolutely dominant in winning a second Cox Plate.Posted 1 day ago
  • Quidura (7-2) scores another graded stakes win at Keeneland for Graham Motion.Posted 2 days ago
Breeders Cup 2015

2013 Tenno Sho (Autumn) (G1)

10/27/2013, Tokyo-JPN
1 1/4 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Just a Way
Heart's Cry
N. Sugai
Y. Fukunaga
4th, 2014 Arima Kinen (G1) View Video
2nd Gentildonna
Deep Impact
S. Ishizaka
Y. Iwata
1st, 2014 Arima Kinen (G1) View Video
3rd Eishin Flash
King's Best
H. Fujiwara
M. Demuro
10th, 2013 Japan Cup (G1) View Video
4th Uncoiled
Giant's Causeway
Y. Yahagi
H. Yoshida
12th, 2015 Fukushima Himba Stakes (G3) View Video
5th Codino
King Kamehameha
K. Fujisawa
U. Rispoli
5th, 2014 Lord Derby Challenge Trophy (G3) View Video
6th Nakayama Knight
Stay Gold
Y. Ninomiya
Y. Shibata
16th, 2016 Tanabata Sho (G3) View Video
7th Hit the Target
King Kamehameha
K. Kato
Y. Kitamura
5th, 2016 Kyoto Daishoten (G2)
8th Verde Green
Jungle Pocket
I. Aizawa
H. Tanabe
12th, 2014 Takarazuka Kinen (G1) View Video
9th Fragarach
M. Matsunaga
R. Takakura
12th, 2016 Naruo Kinen (G3) View Video
10th Tokei Halo
Gold Halo
H. Shimizu
Y. Take
8th, 2015 Sirius Stakes (G3) View Video
11th Tosen Jordan
Jungle Pocket
Y. Ikee
I. Mendizabal
14th, 2014 Japan Cup (G1) View Video
12th To the Glory
King Kamehameha
Y. Ikee
K. Ikezoe
16th, 2014 Kinko Sho (G2)
13th Ocean Blue
Stay Gold
Y. Ikee
H. Uchida
15th, 2015 Arima Kinen (G1) View Video
14th Rain Stick
Sakura Bakushin O
K. Kato
T. Bushizawa
17th, 2014 Niigata Kinen (G3) View Video
15th Daiwa Falcon
Jungle Pocket
H. Uehara
H. Kawasu
16th, 2014 Fukushima Kinen (G3)
16th Danon Ballade
Deep Impact
Y. Ikee
Y. Kawada
14th, 2014 Antares Stakes (G3) View Video
17th Red Spada
Taiki Shuttle
K. Fujisawa
M. Ebina
17th, 2014 Yasuda Kinen (G1) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories