Ticker
  • Classic Empire and Champagne Room are Champion Juveniles.Posted 2 days ago
  • Arrogate and Songbird were America's Best 3yo's in 2016.Posted 2 days ago
  • California Chrome and Beholder are the Champion Older Dirt Horses.Posted 2 days ago
  • Tepin and Flintshire are the Champions of the Turf.Posted 2 days ago
  • Drefong and Finest City are the Eclipse Award winning Sprinters.Posted 2 days ago
  • Guest Suite (5-2) powers home best in the Lecomte Stakes.Posted 2 days ago
  • Hy Riverside (3-1) gets the bob to win the Sunshine Millions Classic.Posted 2 days ago
  • Finest City (2-5) easily scoots away in the Grade 2 Santa Monica.Posted 2 days ago
  • Farrell (4-5) rolls to victory in the Silverbulletday Stakes at Fair Grounds.Posted 2 days ago
  • Hawaakom (7-2) rolls home late to win the Louisiana Stakes.Posted 2 days ago
Breeders Cup 2015
Pegasus World Cup 2017
Advertisement

2013 Tanabata Sho (G3)

Date/Track:
7/7/2013, Fukushima-JPN
Distance:
1 1/4 m (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
1:58.90
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Meiner Lacrima
Chief Bearhart
7.96
H. Uehara
D. Shibata
13th, 2016 Kinko Sho (G2) View Video
2nd Trailblazer
Zenno Rob Roy
7.23
Y. Ikee
H. Kitamura
15th, 2014 Nikkei Sho (G2) View Video
3rd Tagano Erushiko
Mayano Top Gun
T. Miya
H. Tanabe
7th, 2013 Kokura Kinen (G3)
4th Max Dream
Admire Max
T. Miya
Y. Furukawa
11th, 2015 Naruo Kinen (G3) View Video
5th D'accord
Deep Impact
5.09
K. Nakatake
M. Ebina
13th, 2017 Nikkei Shinshun Hai (G2) View Video
6th Fata Morgana
Deep Impact
4.84
Y. Arakawa
S. Kawashima
2nd, 2016 Stayers Stakes (G2) View Video
7th Expedition
Stay Gold
7.05
S. Ishizaka
H. Uchida
11th, 2014 Niigata Daishoten (G3) View Video
8th Tamuro Sky
Fuji Kiseki
M. Nishizono
S. Ishibashi
12th, 2014 Kokura Kinen (G3) View Video
9th Oto Dragon
King Halo
Y. Oki
T. Nishimura
11th, 2014 Kokura Kinen (G3) View Video
10th Monte En
Zenno Rob Roy
Y. Matsuyama
N. Yokoyama
10th, 2013 Tanabata Sho (G3) View Video
11th Narita Crystal
Special Week
K. Kihara
H. Miyuki
10th, 2014 Niigata Daishoten (G3) View Video
12th Satono Panther
King Kamehameha
K. Minai
K. Oba
14th, 2013 Fukushima Kinen (G3) View Video
13th Keiai Dosojin
King Kamehameha
Y. Tamura
T. Bushizawa
13th, 2013 Tanabata Sho (G3) View Video
14th Universal Bank
Neo Universe
7.19
H. Matsuda
Y. Yoshida
11th, 2015 American Jockey Club Cup (G2) View Video
15th Toshi The Maki
Durandal
K. Nishiura
J. Shimada
15th, 2013 Tanabata Sho (G3) View Video
16th Lucky Vanilla
Symboli Kris S
H. Toda
T. Eda
13th, 2013 Niigata Kinen (G1)
comments powered by Disqus

Top Stories