Ticker
  • Classic Empire and Champagne Room are Champion Juveniles.Posted 2 days ago
  • Arrogate and Songbird were America's Best 3yo's in 2016.Posted 2 days ago
  • California Chrome and Beholder are the Champion Older Dirt Horses.Posted 2 days ago
  • Tepin and Flintshire are the Champions of the Turf.Posted 2 days ago
  • Drefong and Finest City are the Eclipse Award winning Sprinters.Posted 2 days ago
  • Guest Suite (5-2) powers home best in the Lecomte Stakes.Posted 2 days ago
  • Hy Riverside (3-1) gets the bob to win the Sunshine Millions Classic.Posted 2 days ago
  • Finest City (2-5) easily scoots away in the Grade 2 Santa Monica.Posted 2 days ago
  • Farrell (4-5) rolls to victory in the Silverbulletday Stakes at Fair Grounds.Posted 2 days ago
  • Hawaakom (7-2) rolls home late to win the Louisiana Stakes.Posted 2 days ago
Breeders Cup 2015
Pegasus World Cup 2017
Advertisement

2013 Milers Cup (G2)

Date/Track:
4/21/2013, Kyoto-JPN
Distance:
1 mile (Turf)
Age/Sex:
4+ M
Time:
1:32.60
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Grand Prix Boss
Sakura Bakushin O
8.03
Y. Yahagi
S. Hamanaka
3rd, 2014 Hong Kong Mile (G1) View Video
2nd Sanrei Laser
Rascal Suzaka
7.05
Y. Takahashi
R. Wada
10th, 2015 Antares Stakes (G3) View Video
3rd Danon Shark
Deep Impact
7.95
R. Okubo
C. Demuro
4th, 2016 Mile Championship (G1) View Video
4th Curren Black Hill
Daiwa Major
7.87
O. Hirata
S. Akiyama
13th, 2015 Mile Championship (G1) View Video
5th Fifth Petal
King Kamehameha
6.12
Y. Kato
Y. Kitamura
17th, 2013 Keio Hai Spring Cup (G2)
6th Majin Prosper
Admire Cozzene
6.89
H. Nakao
F. Komaki
12th, 2015 Elm Stakes (G3) View Video
7th Rainbow Dahlia
Brian's Time
Y. Ninomiya
Y. Shibata
13th, 2013 Queen Elizabeth II Cup (G1) View Video
8th Clarente
Dance in the Dark
7.70
K. Hashiguchi
Y. Iwata
11th, 2016 Mile Championship (G1) View Video
9th Final Form
Deep Impact
N. Hori
M. Demuro
5th, 2013 Epsom Cup (G3)
10th Oceania Boss
Red Ransom
Y. Yahagi
K. Kokubun
16th, 2013 Keihan Hai (G3) View Video
11th Asuka Kurichan
Sterling Rose
7.34
N. Sugai
M. Sakai
18th, 2014 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
12th Kanetoshi Dios
King Kamehameha
N. Tanaka
S. Fujita
14th, 2014 Kokura Kinen (G3) View Video
13th Smart Gear
Marvelous Sunday
M. Sayama
K. Matsuyama
15th, 2015 Keihan Hai (G3) View Video
14th Silport
White Muzzle
M. Nishizono
M. Matsuoka
10th, 2013 Takarazuka Kinen (G1) View Video
15th Osumi Spark
Admire Vega
K. Minai
S. Kawashima
15th, 2013 Milers Cup (G2) View Video
16th Danon Yoyo
Dance in the Dark
H. Otonashi
H. Miyuki
15th, 2015 Niigata Daishoten (G3) View Video
17th A Shin Memphis
Medaglia d'Oro
4.12
K. Nonaka
H. Kawasu
9th, 2013 Mermaid Stakes (G3)
18th Taiki Percival
Gold Allure
K. Fujioka
Y. Kawada
11th, 2015 Nakayama Kinen (G2) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories