• Champion Sprinter Work All Week has been retired due to a fracture.Posted 19 hours ago
  • Harmonize comes widest of all to win the Jessamine Stakes.Posted 1 day ago
  • Got Lucky gets there on the wire in the Grade 1 Spinster at Keeneland.Posted 4 days ago
  • Airoforce kicks away in the Dixiana Bourbon Stakes for hot trainer Mark Casse.Posted 4 days ago
  • Ben's Duchess takes advantage of a speed duel to win the L.A. Woman.Posted 4 days ago
  • Inheritance, a $1.9 million 2yo in training purchase, broke her maiden by 13 today at Belmont.Posted 4 days ago
  • Golden Horn wins the Arc ... Treve runs well, but settles for fourth.Posted 5 days ago
  • Wild Dude earns a Breeders' Cup berth with a Santa Anita Sprint win.Posted 5 days ago
  • Grand Arch just holds off a flying The Pizza Man to win the Shadwell Turf Mile.Posted 5 days ago
  • He repeats -- It's all Tonalist in a sloppy Jockey Club Gold Cup.Posted 5 days ago

2013 Hakodate Kinen (G3)

7/14/2013, Hakodate-JPN
1 1/4 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Tokei Halo
Gold Halo
H. Shimizu
Y. Take
8th, 2015 Sirius Stakes (G3) View Video
2nd Uncoiled
Giant's Causeway
Y. Yahagi
H. Yoshida
10th, 2015 Meguro Kinen Stakes (G2) View Video
3rd Asuka Kurichan
Sterling Rose
N. Sugai
Y. Iwata
18th, 2014 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
4th Satono Gallant
Symboli Kris S.
K. Fujisawa
H. Kitamura
8th, 2015 Sekiya Kinen (G3) View Video
5th Tokai Paradise
Gold Allure
H. Tadokoro
Y. Shibayama
17th, 2014 Kinko Sho (G2) View Video
6th Rainbow Dahlia
Brian's Time
Y. Ninomiya
Y. Shibata
13th, 2013 Queen Elizabeth II Cup (G1) View Video
7th Meisho Uzushio
Opera House
A. Iida
H. Shii
7th, 2013 Hakodate Kinen (G3) View Video
8th Mozu
Special Week
Y. Yahagi
D. Matsuda
18th, 2013 Copa Republica Argentina Handicap (G2) View Video
9th Never Bouchon
Marvelous Sunday
M. Ito
K. Maruta
12th, 2013 Stayers Stakes (G2) View Video
10th Air Saumur
Jungle Pocket
K. Sumii
R. Wada
4th, 2015 Hakodate Kinen (G3) View Video
11th Caliburn
Y. Shikato
H. Kowata
11th, 2013 Sankei Sho All Comers (G2) View Video
12th Cosmo Laputa
Roses In May
Y. Takahashi
T. Ono
15th, 2014 Nakayama Kimpai (G3) View Video
13th Neo Black Dia
Zenno Rob Roy
Y. Shikato
K. Miura
14th, 2015 Niigata Kinen (G3) View Video
14th Hokkai Kanthi
Paradise Creek
M. Shibata
I. Murata
14th, 2013 Hakodate Kinen (G3) View Video
15th Ike Dragon
New England
Y. Ishige
K. Ban
10th, 2014 Tanabata Sho (G3) View Video
16th Cosmo Nemo Shin
Zenno Rob Roy
H. Shimizu
Y. Tannai
15th, 2014 Kyoto Himba (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories