Ticker
  • Lady Shipman breezes home much the best in Belmont's License Fee.Posted 12 hours ago
  • Ben's Cat sprints home late to win his 10yo seasonal debut in thrilling fashion.Posted 14 hours ago
  • Minding shows her class, easily winning the 1000 Guineas.Posted 17 hours ago
  • Uncle Lino digs in to win the inaugural California Chrome Stakes.Posted 1 day ago
  • A Lot holds off favored Green Mask by a whisker to win the Elusive Quality.Posted 1 day ago
  • Galileo Gold, under Frankie Dettori, rolls in the 2000 Guineas.Posted 1 day ago
  • Olorda takes them all the way in the Bewitch Stakes on closing day at Keeneland.Posted 2 days ago
  • Nyquist will get in his final Kentucky Derby workout Friday afternoon at Keeneland.Posted 5 days ago
  • Time and Motion wins the Memories of Silver for Jimmy Toner.Posted 7 days ago
  • Finest City sets new track record in Great Lady M.Posted 8 days ago

2013 Epsom Handicap (G1)

Date/Track:
10/5/2013, Randwick-AUS
Distance:
1 mile (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
1:34.43
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Boban
Bernardini
7.82
C. Waller
G. Schofield
10th, 2016 Futurity Stakes (G1) View Video
2nd Streama
Stratum
6.34
G. Walter
H. Bowman
1st, 2014 Doomben Cup (G1) View Video
3rd Toydini
Bernardini
7.60
G. Walter
B. Shinn
13th, 2015 C. F. Orr Stakes (G1) View Video
4th Spurtonic
Flying Spur
G. Waterhouse
J. Collett
8th, 2015 Benchmark Handicap View Video
5th Malavio
Snitzel
5.59
S. Englebrecht
N. Berry
11th, 2015 JRA Plate (G3) View Video
6th Ecuador
High Chaparral
4.79
G. Waterhouse
T. Berry
11th, 2016 Doncaster Mile (G1) View Video
7th Sizzling
Snitzel
6.47
K. Wood
T. Clark
6th, WO MSW (6/22/2014-R4)
8th Sacred Falls
O'Reilly
8.03
C. Waller
K. McEvoy
9th, 2015 Doncaster Mile (G1) View Video
9th Scream Machine
Excites
J. Coyle
K. O'Hara
15th, 2015 Eclipse Stakes (G3)
10th Ashokan
More Than Ready
G. Waterhouse
T. Huet
10th, 2013 Epsom Handicap (G1) View Video
11th Riva De Lago
Encosta De Lago
C. Waller
J. Cassidy
5th, 2014 George Moore Stakes (G3)
12th Rekindled Interest
Redoute's Choice
J. Conlan
S. Baster
14th, 2013 Cox Plate (G1) View Video
13th Sincero
Umatilla
S. Farley
B. Avdulla
7th, 2014 Premiere Stakes (G2)
14th Your Honour
Niello
G. Eurell
T. Bell
14th, 2013 Epsom Handicap (G1) View Video
15th Belltone
Brahms
K. Wood
J. Ford
16th, 2014 Stradbroke Handicap (G1) View Video
16th Veyron
Thorn Park
L. Laing
C. Reith
10th, 2014 Windsor Park Plate (G1)
comments powered by Disqus

Top Stories