Ticker
  • Lady Shipman dominates in Saratoga's Coronation Cup.Posted 14 hours ago
  • Stopchargingmaria out-duels Untapable to win the G3 Shuvee.Posted 1 day ago
  • American Pharoah wins the Haskell completely in hand!Posted 1 day ago
  • Heart to Heart takes them wire to wire in the G3 Oceanport.Posted 1 day ago
  • Casual Smile closes from second last to win the G3 Matchmaker Stakes.Posted 1 day ago
  • Bradester snags the G2 Monmouth Cup in front-running fashion.Posted 1 day ago
  • Rachel's Valentina, daughter of champion Rachel Alexandra, wins her debut at the Spa!Posted 1 day ago
  • Beholder wins the G1 Clement L. Hirsch for fun!Posted 2 days ago
  • Texas Red returns to the winner's circle with a Jim Dandy victory over Frosted!Posted 2 days ago
  • Red Rifle squeezes through rivals to win the Bowling Green.Posted 2 days ago

2013 Diamond Stakes (G3)

Date/Track:
2/16/2013, Tokyo-JPN
Distance:
2 1/8 m (Turf)
Age/Sex:
4+ M
Time:
3:31.90
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Admire Rakti
Heart's Cry
7.95
T. Umeda
H. Uchida
22th, 2014 Melbourne Cup (G1) View Video
2nd Jaguar Mail
Jungle Pocket
7.76
N. Hori
F. Berry
16th, 2014 Tenno Sho (Spring) (G1) View Video
3rd Meisho Kadomatsu
Daiwa Major
K. Fujioka
Y. Take
4th, 2015 Meguro Kinen Stakes (G2) View Video
4th No Stir
Zenno Rob Roy
Y. Shikato
W. Buick
12th, 2015 Epsom Cup (G3) View Video
5th Success Pursuit
Heart's Cry
K. Maki
H. Yoshida
9th, 2013 Niigata Daishoten (G3)
6th Fata Morgana
Deep Impact
4.79
Y. Arakawa
S. Kawashima
3rd, 2015 Meguro Kinen Stakes (G2) View Video
7th Forgettable
Dance In The Dark
Y. Ikee
M. Ebina
10th, 2013 Tenno Sho (Spring) (G1) View Video
8th A Shin Mirage
Kurofune
M. Sakaguchi
K. Maruta
6th, 2014 Hanshin Daishoten (G2) View Video
9th Monte Kris S
Symboli Kris S.
K. Matsuda
Y. Shibata
13th, 2013 Sankei Sho All Comers (G2) View Video
10th Keiai Dosojin
King Kamehameha
Y. Tamura
Y. Yoshida
13th, 2013 Tanabata Sho (G3) View Video
11th Cosmo Helenos
Grass Wonder
M. Kikukawa
M. Matsuoka
9th, 2013 Hanshin Daishoten (G2) View Video
12th Makani Bisty
Zenno Rob Roy
Y. Yahagi
S. Ishibashi
8th, 2013 Hanshin Daishoten (G2) View Video
13th Ike Dragon
New England
Y. Ishige
T. Ito
10th, 2014 Tanabata Sho (G3) View Video
14th A Shin G Line
Giant's Causeway
M. Sakaguchi
K. Dazai
14th, 2013 Diamond Stakes (G3) View Video
15th Lucky Vanilla
Symboli Kris S.
H. Toda
H. Tanabe
13th, 2013 Niigata Kinen (G1) View Video
16th Neko Punch
New England
S. Hoshino
T. Eda
16th, 2013 Fukushima Kinen (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories