Ticker
  • Hoppertunity nips Imperative by a San Antonio head-bob.Posted 8 hours ago
  • In her seasonal debut, Songbird is a dominant winner of the Las Virgenes at Santa Anita.Posted 10 hours ago
  • Lukes Alley kicks it in late to win the Grade 1 Gulfstream Park Turf Handicap.Posted 10 hours ago
  • Mor Spirit cruises late to win the Robert B. Lewis at Santa Anita.Posted 10 hours ago
  • Aussie-bred Power Alert gets there first in the GP Turf Sprint.Posted 11 hours ago
  • Tommy Macho runs away with the Fred Hooper at Gulfsrtream Park.Posted 13 hours ago
  • No catching Tammy the Torpedo in the turfy Suwannee River.Posted 13 hours ago
  • Lady Shipman (1-5) is an easy winner in the Lady's Turf Sprint at Gulfstream.Posted 13 hours ago
  • Cadet Roni relishes the slop in the Wishing Well at Santa Anita.Posted 6 days ago
  • Flora Dora gets to the wire first in the Big A's Busanda.Posted 6 days ago

2013 Centenary Sprint Cup (LS)

Date/Track:
1/27/2013, Sha Tin-Hong Kong
Distance:
5 f (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
0:56.32
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Eagle Regiment
El Moxie
M. Man
O. Doleuze
14th, 2015 Bauhinia Sprint Trophy View Video
2nd Frederick Engels
Iceman
6.67
J. Moore
W. Marwing
4th, 2016 Centenary Sprint Cup View Video
3rd Best Eleven
Charge Forward
A. Cruz
U. Rispoli
8th, 2015 Class 1 Handicap  View Video
4th Captain Sweet
Fastnet Rock
J. Moore
T. Clark
4th, 2013 Class 1 Handicap  View Video
5th Lucky Nine
Dubawi
7.84
C. Fownes
B. Prebble
10th, 2015 Hong Kong Sprint (G1) View Video
6th Amber Sky
Exceed And Excel
7.48
R. Yiu
M. Chadwick
12th, 2016 Centenary Sprint Cup View Video
7th Admiration
Encosta De Lago
J. Moore
N. Callan
8th, 2013 National Day Cup View Video
8th Joy And Fun
Cullen
5.23
D. Cruz
G. Mosse
9th, 2014 Al Quoz Sprint (G1) View Video
9th Vital Flyer
Magic Albert
M. Chang
H. Cheng
10th, 2014 Class 1 Handicap  View Video
10th Time After Time
Danehill Dancer
J. Moore
Z. Purton
8th, 2013 Hong Kong Sprint (G1) View Video
11th Cerise Cherry
Goldkeeper
D. Cruz
R. Fourie
10th, 2014 The Sprint Cup  View Video
12th Able Speed
Compton Place
J. Moore
D. Leung
5th, 2013 Class 2 Handicap  View Video
13th Go Baby Go
Medal Of Honor
D. Yip
T. Angland
9th, 2015 Class 2 Handicap  View Video
14th Flying Colours
Howbaddouwantit
D. Cruz
T. Queally
13th, 2013 Sha Tin Vase View Video
comments powered by Disqus

Top Stories

(Hong Kong Group 1)