• It's all Favorite Tale in the Fabulous Strike.Posted 6 minutes ago
  • Lavender Chrissie romps past Calamity Kate in the Zia Park Oaks.Posted 2 hours ago
  • Mobile Bay wins the Zia Park Derby, while International Star fades to fourth.Posted 2 hours ago
  • It's all Lewys Vaporizer in the $200,000 Steel Valley Sprint at Mahoning Valley.Posted 2 days ago
  • Solid Wager rolls late in the Cary Grant; Big Macher last at 2-5.Posted 3 days ago
  • Dolphus (Lookin at Lucky), 1/2 brother to Rachel Alexandra, wins his career debut at Fair Grounds.Posted 3 days ago
  • Rusty Slipper proves best in the 11-furlong Red Carpet.Posted 4 days ago
  • Exaggerator holds off Sunny Ridge to win the $1 million Delta Downs Jackpot.Posted 4 days ago
  • Button Down soars to victory in the Cardinal.Posted 4 days ago
  • Jet Black Magic pulls the upset in the Delta Downs Princess.Posted 4 days ago

2013 Asahi Challenge Cup (G3)

12/7/2013, Hanshin-JPN
1 1/8 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Archimedes
Admire Moon
H. Fujiwara
M. Barzalona
7th, 2014 Hong Kong Cup (G1) View Video
2nd Kawakita Fujin
Marvelous Sunday
H. Nakamura
C. Lemaire
5th, 2014 Nikkei Shinshun Hai (G2) View Video
3rd Hana's Goal
Orewa Matteruze
K. Kato
M. Demuro
9th, 2015 Victoria Mile (G1) View Video
4th Meiner Lacrima
Chief Bearhart
H. Uehara
D. Shibata
11th, 2014 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
5th Caldo Brezza
Jungle Pocket
N. Yoshida
Y. Fujioka
10th, 2015 Diamond Stakes (G3) View Video
6th Tamamo Best Play
Fuji Kiseki
K. Minai
R. Wada
12th, 2015 Sankei Sho All Comers (G2) View Video
7th Historical
Deep Impact
H. Otonashi
S. Hamanaka
12th, 2015 Milers Cup (G2) View Video
8th Max Dream
Admire Max
T. Miya
K. Fujioka
11th, 2015 Naruo Kinen (G3) View Video
9th Smart Gear
Marvelous Sunday
M. Sayama
Y. Fukunaga
16th, 2015 Kokura Daishoten (G3) View Video
10th Round World
Deep Impact
H. Matsuda
Y. Iwata
11th, 2014 Nikkei Shinshun Hai (G2) View Video
11th Coreles Dorado
Stay Gold
T. Igarashi
K. Ikezoe
12th, 2015 Kyoto Kimpai (G3) View Video
12th Gestalt
Manhattan Cafe
H. Nagahama
S. Fujita
15th, 2015 Kokura Kinen (G3) View Video
13th Gottfried
M. Saito
H. Tanabe
13th, 2013 Asahi Challenge Cup (G3) View Video
14th T M Inazuma
Black Tide
N. Fukushima
H. Miyuki
6th, 2014 Nikkei Shinshun Hai (G2) View Video
15th Federalist
Empire Maker
T. Tanaka
I. Murata
15th, 2013 Asahi Challenge Cup (G3) View Video
16th Mikino Banjo
Grass Wonder
Y. Ohashi
K. Dazai
15th, 2014 Fukushima Kinen (G3) View Video
17th King Street
King Kamehameha
M. Nishizono
F. Komaki
18th, 2013 Hanshin Cup (G2) View Video
18th Danon Programmer
War Emblem
T. Chida
H. Shii
9th, 2014 Hanshin Cup (G2) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories