• Harmonize comes widest of all to win the Jessamine Stakes.Posted 22 hours ago
  • Got Lucky gets there on the wire in the Grade 1 Spinster at Keeneland.Posted 3 days ago
  • Airoforce kicks away in the Dixiana Bourbon Stakes for hot trainer Mark Casse.Posted 3 days ago
  • Ben's Duchess takes advantage of a speed duel to win the L.A. Woman.Posted 3 days ago
  • Inheritance, a $1.9 million 2yo in training purchase, broke her maiden by 13 today at Belmont.Posted 3 days ago
  • Golden Horn wins the Arc ... Treve runs well, but settles for fourth.Posted 4 days ago
  • Wild Dude earns a Breeders' Cup berth with a Santa Anita Sprint win.Posted 4 days ago
  • Grand Arch just holds off a flying The Pizza Man to win the Shadwell Turf Mile.Posted 4 days ago
  • He repeats -- It's all Tonalist in a sloppy Jockey Club Gold Cup.Posted 4 days ago
  • Brody's Cause flies home to win the Grade 1 Breeders' Futurity.Posted 4 days ago

2012 Tenno Sho (Autumn) (G1)

10/28/2012, Tokyo-JPN
1 1/4 m (Turf)
3+ M
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Eishin Flash
King's Best
H. Fujiwara
M. Demuro
10th, 2013 Japan Cup (G1) View Video
2nd Fenomeno
Stay Gold
H. Toda
M. Ebina
8th, 2015 Nikkei Sho (G2) View Video
3rd Rulership
King Kamehameha
K. Sumii
I. Mendizabal
3rd, 2012 Arima Kinen (G1) View Video
4th Dark Shadow
Dance In The Dark
N. Hori
Y. Fukunaga
10th, 2015 American Jockey Club Cup (G2) View Video
5th Curren Black Hill
Daiwa Major
O. Hirata
S. Akiyama
7th, 2015 Chukyo Kinen (G3) View Video
6th Just A Way
Heart's Cry
N. Sugai
H. Uchida
4th, 2014 Arima Kinen (G1) View Video
7th Jaguar Mail
Jungle Pocket
N. Hori
S. Ishibashi
16th, 2014 Tenno Sho (Spring) (G1) View Video
8th Sadamu Patek
Fuji Kiseki
M. Nishizono
Y. Take
11th, 2014 Hanshin Cup (G2) View Video
9th Nakayama Knight
Stay Gold
Y. Ninomiya
Y. Shibata
2nd, 2015 Niigata Daishoten (G3) View Video
10th Daiwa Falcon
Jungle Pocket
H. Uehara
H. Kitamura
16th, 2014 Fukushima Kinen (G3) View Video
11th Earnestly
Grass Wonder
S. Sasaki
T. Sato
11th, 2012 Arima Kinen (G1) View Video
12th Silport
White Muzzle
M. Nishizono
F. Komaki
10th, 2013 Takarazuka Kinen (G1) View Video
13th Tosen Jordan
Jungle Pocket
Y. Ikee
C. Soumillon
14th, 2014 Japan Cup (G1) View Video
14th Never Bouchon
Marvelous Sunday
M. Ito
K. Miura
12th, 2013 Stayers Stakes (G2) View Video
15th Federalist
Empire Maker
T. Tanaka
N. Yokoyama
15th, 2013 Asahi Challenge Cup (G3) View Video
16th Meiner Starry
Star Of Cozzene
T. Tanaka
M. Matsuoka
13th, 2013 Niigata Daishoten (G3)
17th Transwarp
K. Hagiwara
T. Ono
16th, 2014 Niigata Daishoten (G3) View Video
18th To The Glory
King Kamehameha
Y. Ikee
Y. Iwata
16th, 2014 Kinko Sho (G2) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories