Ticker
  • Highland Reel wins another big one, this time in the Prince of Wales's at Royal Ascot.Posted 2 days ago
  • Highland Reel (2-1) powers to victory in the Prince of Wales's Stakes (G1) at Royal AscotPosted 2 days ago
  • Lady Aurelia (2-1) easily wins at Royal Ascot again in the King's Stand (G1).Posted 3 days ago
  • Timeline (1-10) cruises in Monmouth's Pegasus Stakes to remain perfect..Posted 5 days ago
  • Sweeping Paddy (7-2) pounces and scores in the Regret Stakes.Posted 5 days ago
  • Gun Runner (1-2) romps home much the best in the Grade 1 Stephen Foster.Posted 5 days ago
  • Forever Unbridled (1-1) way too much for her Fleur de Lis foes.Posted 5 days ago
  • Kasaqui (3-1) rolls down the lane to victory in the Wise Dan.Posted 5 days ago
  • Faypien (7-2) edges Mopotism in the Grade 2 Summertime Oaks.Posted 5 days ago
  • McCraken (1-5) rolls to a facile score in the Matt Winn.Posted 5 days ago
Breeders Cup 2015
Royal Ascot 2017

2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)

Date/Track:
11/14/2010, Kyoto-JPN
Distance:
1 3/8 m (Turf)
Age/Sex:
3+ F
Time:
2:12.50
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Snow Fairy
Intikhab
8.07
E. Dunlop
R. Moore
1st, 2012 Irish Champion Stakes (G1) View Video
2nd Meisho Beluga
French Deputy
K. Ikezoe
K. Ikezoe
18th, 2011 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
3rd Apapane
King Kamehameha
7.48
S. Kunieda
M. Ebina
5th, 2012 Victoria Mile (G1) View Video
4th Little Amapola
Agnes Tachyon
H. Nagahama
Y. Fukunaga
4th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
5th Hikaru Amaranthus
Agnes Tachyon
Y. Ikee
C. Lemaire
5th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
6th Columbus Circle
White Muzzle
F. Kojima
Y. Take
6th, 2012 Chunichi Shimbun Hai (G3)
7th Seraphic Romp
Manhattan Cafe
Y. Muto
H. Miyazaki
7th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
8th Brightia Pulse
Daitaku Riva
O. Hirata
K. Fujioka
8th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
9th Saint Emilion
Zenno Rob Roy
M. Koga
M. Demuro
11th, 2013 American Jockey Club Cup (G2) View Video
10th Mood Indigo
Dance in the Dark
Y. Tomomichi
Y. Kawada
10th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
11th Reginetta
French Deputy
H. Asami
H. Miyuki
11th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
12th Sing Like Bird
Symboli Kris S
Y. Tomomichi
R. Sameshima
12th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
13th Sanrei Jasper
Misuzu Chardon
S. Takahashi
Y. Nanba
13th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
14th Earth Symbol
Tokai Teio
Y. Munakata
K. Tanaka
8th, 2012 Copa Republica Argentina (G2)
15th Animate Bio
Zenno Rob Roy
K. Maki
H. Goto
11th, 2012 Victoria Mile (G1) View Video
16th Ave
Danehill Dancer
6.70
R. Attfield
J. Castellano
16th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
17th T M Precure
Paradise Creek
T. Igarashi
K. Kokubun
17th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories