Ticker
  • Prize Exhibit (3-1) powers home the best in the Megahertz.Posted 1 day ago
  • Uncontested (6-5) romps wire to wire in the sloppy Smarty Jones.Posted 1 day ago
  • Green Gratto (5-2) is a game winner of Aqueduct's Toboggan Stakes.Posted 2 days ago
  • Lockdown (2-1), full sister to Close Hatches, wins the Busanda at Aqueduct.Posted 3 days ago
  • Back at Oaklawn Park, Terra Promessa (6-5) rolls in the Pippin.Posted 3 days ago
  • Vale Dori (1-5) is too much for her La Canada competition.Posted 3 days ago
  • Tommy Macho (5-2) tons the best in the Hal's Hope at Gulfstream Park.Posted 3 days ago
  • Flatlined (15-1) wins a wild finish in the Ft. Lauderdale Stakes.Posted 3 days ago
  • Sandiva (7-5) powers by to win the Marshua's River Stakes.Posted 4 days ago
  • Sunny Ridge (5-2) powers home to victory in Aqueduct's Jazil Stakes.Posted 4 days ago

2010 National Day Cup (LS)

Date/Track:
10/1/2010, Sha Tin-Hong Kong
Distance:
7 f (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
1:20.43
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Lucky Nine
Dubawi
8.03
C. Fownes
B. Prebble
10th, 2015 Hong Kong Sprint (G1) View Video
2nd Able One
Cape Cross
7.34
J. Moore
D. Beadman
5th, 2012 Champions Mile (G1) View Video
3rd Aashiq
Viking Ruler
P. O'Sullivan
J. Lloyd
13th, 2013 Premier Cup View Video
4th Beauty Flash
Golan
A. Cruz
M. Chadwick
9th, 2013 Class 2 Handicap  View Video
5th Sunny King
Desert Sun
J. Moore
W. Marwing
9th, 2012 Champions Mile (G1) View Video
6th Fellowship
O'Reilly
P. O'Sullivan
Z. Purton
5th, 2011 Chairman's Trophy (LS) View Video
7th Romping
Dash For Cash
S. Woods
K. Yeung
7th, 2010 National Day Cup (LS) View Video
8th Good Ba Ba
Lear Fan
M. Chang
O. Doleuze
7th, 2013 William Reid Stakes (G1) View Video
9th Irian
Tertullian
J. Moore
E. Lai
9th, 2013 Class 1 Handicap  View Video
10th Super Satin
Danehill Dancer
C. Fownes
D. Whyte
7th, 2012 Centenary Vase View Video
11th Noble Conqueror
Danehill
C. Fownes
G. Cheyne
12th, 2012 Class 1 Handicap  View Video
12th Packing Winner
Zabeel
P. Ho
B. Doyle
10th, 2011 Audemars Piguet QE II Cup (G1) View Video
13th Dream Team
Red Ransom
A. Cruz
A. Lai
13th, 2010 National Day Cup (LS) View Video
14th Super Pistachio
Danehill Dancer
A. Cruz
D. Leung
11th, 2013 Class 2 Handicap  View Video
comments powered by Disqus

Top Stories

Hong Kong Group Three (HANDICAP) (100+ )