Ticker
  • Solow wins the Qatar Sussex Stakes over a stubborn Arod.Posted 3 hours ago
  • Breaking Lucky edges Shaman Ghost in the Prince of Wales.Posted 18 hours ago
  • Shore Runner turns it on late to win the Lucky Coin.Posted 1 day ago
  • I'm A Chatterbox DQ'd giving Curalina the win in the Grade 1 CCA Oaks.Posted 2 days ago
  • In defense of her Royal North win of last year, Ageless sets a new course record at Woodbine.Posted 2 days ago
  • Catch A Flight gets up in the final stride to win the San Diego.Posted 3 days ago
  • Hard Not to Like gets up in the final jump to win the Grade 1 Diana.Posted 3 days ago
  • Big Book remains undefeated with a score in the Fleet Treat.Posted 3 days ago
  • Uncle Vinny gets the win after Magna Light DQ'd for erratic stretch in the Sanford.Posted 3 days ago
  • Postponed wins the Group 1 King George at Ascot in a thrilling finish.Posted 4 days ago

2010 Criterium de Maisons-Laffitte (G2)

Date/Track:
11/1/2010, Maisons-Laffitte-FR
Distance:
6 f (Turf)
Age/Sex:
2 M
Time:
1:14.40
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Blu Constellation
Orpen
V. Caruso
M. Demuro
1st, 2012 Premio Carlo e Francesco Aloisi (G3) View Video
2nd Wizz Kid
Whipper
R. Collet
I. Mendizabal
7th, 2012 British Champions Sprint Stakes (G2)
3rd Katla
Majestic Missile
J. Grogan
W. Lee
11th, 2013 Ballyogan Stakes (G3) View Video
4th Exciting Life
Titus Livius
P. Schiergen
M. Srnec
9th, 2013 Bayerischer Fliegerpreis (LS)
5th Captain Chop
Indian Rocket
D. Guillemin
F. Prat
10th, 2012 Prix De Saint-Georges (G3)
6th Spirit Of Battle
Elusive Quality
A. bin Huzaim
M. Guyon
6th, 2015 Handicap View Video
7th Temps Au Temps
Invincible Spirit
M. Delzangles
G. Benoist
7th, 2011 Prix Jean Prat (G1) View Video
8th Approve
Oasis Dream
W. Haggas
S. Pasquier
8th, 2010 Criterium de Maisons-Laffitte (G2)
9th Broox
Xaar
E. O'Neill
O. Peslier
10th, 2012 Conditions View Video
10th Split Trois
Dubawi
Y. Nicolay
P. Boudot
11th, 2011 Prix De Seine-Et-Oise (G3)
11th Keratiya
Iron Mask
J. Rouget
C. Lemaire
11th, 2010 Criterium de Maisons-Laffitte (G2)
12th Boccalino
Iron Mask
H. Pantall
M. Barzalona
6th, 2011 Prix Montenica (LS) View Video
13th Dancing Dynamite
Auenadler
H. Hiller
T. Thulliez
20th, 2012 Handicap View Video
comments powered by Disqus

Top Stories