Ticker
  • Collected (3-5) wins the Precisionist by a pole.Posted 3 days ago
  • Irap (5-2) edges Girvin by a nose in the $500,000 Ohio Derby.Posted 3 days ago
  • Battle of Midway (1-9) cruises in a 4-horse field in the Affirmed.Posted 3 days ago
  • Highland Reel wins another big one, this time in the Prince of Wales's at Royal Ascot.Posted 6 days ago
  • Highland Reel (2-1) powers to victory in the Prince of Wales's Stakes (G1) at Royal AscotPosted 6 days ago
  • Lady Aurelia (2-1) easily wins at Royal Ascot again in the King's Stand (G1).Posted 7 days ago
  • Timeline (1-10) cruises in Monmouth's Pegasus Stakes to remain perfect..Posted 9 days ago
  • Sweeping Paddy (7-2) pounces and scores in the Regret Stakes.Posted 10 days ago
  • Gun Runner (1-2) romps home much the best in the Grade 1 Stephen Foster.Posted 10 days ago
  • Forever Unbridled (1-1) way too much for her Fleur de Lis foes.Posted 10 days ago
Breeders Cup 2015
2017 Queen's Plate

2010 Champions Mile (G1)

Date/Track:
4/25/2010, Sha Tin-Hong Kong
Distance:
1 mile (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
1:33.66
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Able One
Cape Cross
7.34
J. Moore
D. Beadman
5th, 2012 Champions Mile (G1) View Video
2nd Fellowship
O'Reilly
P. duplicate
Z. Purton
5th, 2011 Chairman's Trophy (LS) View Video
3rd Beauty Flash
Golan
A. Cruz
M. Chadwick
9th, 2013 Class 2 Handicap  View Video
4th Sight Winner
Faltaat
5.12
J. Size
O. Doleuze
13th, 2012 Stewards' Cup (LS) View Video
5th Sunny King
Desert Sun
J. Moore
B. Doyle
9th, 2012 Champions Mile (G1) View Video
6th Egyptian Ra
Woodborough
A. Cruz
F. Coetzee
9th, 2010 Premier Cup (LS) View Video
7th Imbongi
Russian Revival
M. De Kock
C. Soumillon
13th, 2011 Godolphin Mile (G2) View Video
8th Good Ba Ba
Lear Fan
M. Chang
W. Marwing
7th, 2013 William Reid Stakes (G1) View Video
9th Thumbs Up
Shinko King
6.34
C. Fownes
R. Moore
7th, 2013 Champions & Chater Cup View Video
10th Brave Kid
Elusive City
J. Size
D. Whyte
10th, 2012 Challenge Cup (LS) View Video
11th Fair Trade
Danewin
C. Fownes
B. Prebble
13th, 2013 Class 1 Handicap  View Video
12th Dao Dao
Shinko Forest
M. Hawkes
J. Lloyd
11th, 2011 Crystal Mile (G2)
comments powered by Disqus

Top Stories