Ticker
  • Prize Exhibit (3-1) powers home the best in the Megahertz.Posted 9 hours ago
  • Uncontested (6-5) romps wire to wire in the sloppy Smarty Jones.Posted 10 hours ago
  • Green Gratto (5-2) is a game winner of Aqueduct's Toboggan Stakes.Posted 12 hours ago
  • Lockdown (2-1), full sister to Close Hatches, wins the Busanda at Aqueduct.Posted 1 day ago
  • Back at Oaklawn Park, Terra Promessa (6-5) rolls in the Pippin.Posted 2 days ago
  • Vale Dori (1-5) is too much for her La Canada competition.Posted 2 days ago
  • Tommy Macho (5-2) tons the best in the Hal's Hope at Gulfstream Park.Posted 2 days ago
  • Flatlined (15-1) wins a wild finish in the Ft. Lauderdale Stakes.Posted 2 days ago
  • Sandiva (7-5) powers by to win the Marshua's River Stakes.Posted 2 days ago
  • Sunny Ridge (5-2) powers home to victory in Aqueduct's Jazil Stakes.Posted 2 days ago

2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)

Date/Track:
11/15/2009, Kyoto-JPN
Post Time:
3:40 PM ET
Distance:
1 3/8 m (Turf)
Age/Sex:
3+ F
Time:
2:13.60
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Queen Spumante
Jungle Pocket
S. Kojima
H. Tanaka
10th, 2009 Hong Kong Cup (G1) View Video
2nd T M Precure
Paradise Creek
T. Igarashi
S. Kumazawa
17th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
3rd Buena Vista
Special Week
7.98
H. Matsuda
K. Ando
7th, 2011 Arima Kinen (G1) View Video
4th Shalanaya
Lomitas
M. Delzangles
C. Lemaire
3rd, 2010 E. P. Taylor Stakes (G1) View Video
5th Meisho Beluga
French Deputy
K. Ikezoe
K. Ikezoe
18th, 2011 Tenno Sho (Autumn) (G1) View Video
6th Broad Street
Agnes Tachyon
H. Fujiwara
S. Fujita
7th, 2012 Nakayama Himba Stakes (G3)
7th Little Amapola
Agnes Tachyon
H. Nagahama
C. Soumillon
4th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
8th Wedding Fujiko
Fuji Kiseki
H. Toda
T. Kikuzawa
2nd, 2010 TCK Jo-O Hai (LS) View Video
9th Kawakami Princess
King Halo
K. Nishiura
N. Yokoyama
9th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
10th Nishino Blue Moon
Tanino Gimlet
N. Suzuki
H. Kitamura
3rd, 2010 Victoria Mile (G1) View Video
11th Celebrita
Black Hawk
Y. Arakawa
Y. Iwata
11th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
12th Mood Indigo
Dance in the Dark
Y. Tomomichi
K. Tanaka
10th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
13th Germinal
Agnes Tachyon
H. Fujiwara
Y. Fukunaga
13th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
14th Mikrokosmos
Neo Universe
K. Sumii
Y. Take
14th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
15th Sanrei Jasper
Misuzu Chardon
S. Takahashi
Y. Nanba
13th, 2010 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1) View Video
16th Bravo Daisy
Kurofune
H. Otonashi
K. Syono
16th, 2011 Victoria Mile (G1)
17th Rain Dance
Dance in the Dark
T. Miya
K. Fujioka
17th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
18th Piena Venus
Fuji Kiseki
K. Minai
Y. Furukawa
18th, 2009 Queen Elizabeth II Commemorative Cup (G1)
comments powered by Disqus

Top Stories