Ticker
  • Abel Tasman (12-1) gets up in time to beat American Gal in the Grade 1 Starlet.Posted 6 hours ago
  • Mastery (1-5) shrugs off his competition in the Grade 1 Los Alamitos CashCall Futurity.Posted 7 hours ago
  • Party Boat (5-2) gets her head down to win the Wait a While.Posted 9 hours ago
  • Fact Finding (8-5) draws clear of the Smooth Air field and keeps a perfect record.Posted 9 hours ago
  • Lovable Lady (12-1) blasts away in the Willa On the Move Stakes.Posted 9 hours ago
  • Paulassilverlining (1-9) makes easy work of the Garland of Roses field.Posted 10 hours ago
  • Sonic Mule (3-1) keeps the wins for Todd Pletcher rolling in the Buffalo Man.Posted 10 hours ago
  • Tapwrit (3-2) holds off stablemate Master Plan to win the Pulpit.Posted 10 hours ago
  • Lirica (5-2) finds a clear path to take the Hut Hut Stakes.Posted 12 hours ago
  • Bode's Dream (5-2) returns victorious in the House Party to remain undefeated.Posted 13 hours ago

2008 Darley Stakes (G3)

Date/Track:
10/17/2008, Newmarket-GB
Distance:
1 1/8 m (Turf)
Age/Sex:
3+ M
Time:
1:47.78
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Charlie Farnsbarns
Cape Cross
3.73
B. Meehan
R. Moore
4th, 2009 Darley Stakes (G3) View Video
2nd Bankable
Medicean
5.05
L. Cumani
D. O'Neill
13th, 2011 Dubai Duty Free (G1) View Video
3rd Kirklees
Jade Robbery
3.39
S. Suroor
F. Dettori
6th, 2010 James Seymour Stakes (LS) View Video
4th Sahpresa
Sahm
7.87
R. Collet
K. Manning
8th, 2011 Hong Kong Mile (G1) View Video
5th Tranquil Tiger
Selkirk
S. Cecil
T. Queally
5th, 2010 Conditions Stakes (LS) View Video
6th Mawatheeq
Danzig
5.89
M. Tregoning
R. Hills
10th, 2010 Prince of Wales's Stakes (G1) View Video
7th General Elliot
Rock of Gibraltar
P. Cole
S. Kelly
11th, 2010 Handicap View Video
8th Drumfire
Danehill Dancer
M. Johnston
R. Ffrench
7th, 2011 Challenge Stakes (LS)
9th Stubbs Art
Hawk Wing
D. Elsworth
A. Munro
8th, 2011 Handicap View Video
10th Yaddree
Singspiel
M. Jarvis
P. Robinson
2nd, 2009 Handicap View Video
11th Fanjura
Marju
J. Noseda
J. Spencer
4th, 2011 Eagle Farm Cup (G2)
12th Third Set
Royal Applause
S. Suroor
T. Durcan
12th, 2011 Al Rashidiya (G2) View Video
13th Regime
Goland
M. Bell
H. Turner
13th, 2008 Darley Stakes (G3)
14th Halicarnassus
Cape Cross
M. Channon
D. Holland
6th, 2011 Arc Trial (G3) View Video
comments powered by Disqus

Top Stories