Ticker
  • Itsinthepost (6-1) drives home the win in the Grade 2 San Luis Rey.Posted 12 hours ago
  • Fear the Cowboy (7-2) comes running late to capture the Grade 3 Skip Away.Posted 13 hours ago
  • Fast and Accurate (24-1) bursts through to upset the Grade 3 Spiral.Posted 13 hours ago
  • Purely a Dream (12-1) pulls ahead in the stretch to take the Grade 3 Bourbonette Oaks.Posted 14 hours ago
  • Arrogate, despite a dreadful break, wins the Dubai World Cup easily.Posted 19 hours ago
  • Jack Hobbs is much the best in the Sheema Classic.Posted 19 hours ago
  • Vivlos flies late to get up for the win in the $6 million Dubai Turf.Posted 20 hours ago
  • Mind Your Biscuits rallies widest of all to win the Golden Shaheen going away.Posted 21 hours ago
  • Thunder Snow nips Epicharis in a UAE Derby thriller.Posted 22 hours ago
  • Second Summer rolls late to upset the Godolphin Mile.Posted 1 day ago
Breeders Cup 2015
Dubai World Cup 2017

2004 Prix de Diane (G1)

Date/Track:
6/13/2004, Chantilly-FR
Distance:
1 5/16 m (Turf)
Age/Sex:
3 F
Time:
2:07.00
*Rank is current Power Ranking among all active horses, based on highest HRN rating. Rating is based on HRN member voting.
FinSilksHorse / SireRatingTrainer / JockeyLast Start / Next Start
1st Latice
Inchinor
5.79
J. Beguigne
C. Soumillon
10th, 2004 Hong Kong Cup (G1) View Video
2nd Millionaia
Peintre Celebre
E. Lellouche
T. Thulliez
2nd, 2004 Prix de Diane (G1)
3rd Grey Lilas
Danehill
A. Fabre
G. Stevens
2nd, 2004 Prix de l'Opera (G1)
4th Alexander Goldrun
Gold Away
5.45
J. Bolger
K. Manning
9th, 2006 Hong Kong Cup (G1) View Video
5th Agata
Poliglote
Y. Nicolay
D. Boeuf
5th, 2004 Prix de Diane (G1)
6th Barancella
Acatenango
5.23
F. Head
D. Bonilla
3rd, 2007 E. P. Taylor Stakes (G1)
7th Ask For The Moon
Dr Fong
J. Rouget
I. Mendizabal
7th, 2004 Prix de Diane (G1)
8th Dreams Come True
Zafonic
R. Gibson
C. Soumillon
8th, 2004 Prix de Diane (G1)
9th Asti
Sadler's Wells
E. Lellouche
K. Fallon
3rd, 2005 Turnback The Alarm (G3)
10th Steel Princess
Danehill
R. Gibson
T. Jarnet
10th, 2004 Prix de Diane (G1)
11th Torrestrella
Orpen
F. Rohaut
G. Mosse
11th, 2004 Prix de Diane (G1)
12th Love And Bubbles
Loup Sauvage
R. Collet
S. Maillot
12th, 2004 Prix de Diane (G1)
13th Menhoubah
Dixieland Band
C. Brittain
D. Holland
8th, 2004 Prix de l'Opera (G1)
14th Colony Band
Dixieland Band
C. Head-Maarek
O. Peslier
14th, 2004 Prix de Diane (G1)
15th Ometsz
Singspiel
R. Collet
E. Legrix
9th, 2005 Prix Jean Romanet (G2)
16th Symphony Of Psalm
Stravinsky
3.39
J. Hammond
T. Gillet
6th, 2009 Chou Croute (LS) View Video
17th Prairie Flower
Dashing Blade
E. Lellouche
S. Coffigny
17th, 2004 Prix de Diane (G1)
comments powered by Disqus

Top Stories